03:51:06
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Dr. Rácz György Magánegyetem Pedagógiai Intézet (RME-PI)
pandala
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 18. 07:12 | Sorszám: 66
https://www.mateking.hu/linearis-algebra

alapok az AI-hez ....
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 16. 08:19 | Sorszám: 65
Próbáljátok ki milyen érzés, amikor gyermeked akár 10 perc alatt megérti azt, amivel a suliban sokszor hetekig szenvednek.
Indítottunk egy új sorozatot, aminek minden részében egy nehéznek tűnő "mumus" matekos témáról szeretnénk pár perc alatt bebizonyítani, hogy valójában milyen egyszerű
-----
Ez a mateking: epizódról epizódra megoldjuk a matekos problémákat
MATEK, VÉGRE EGYSZERŰEN
Már mutatjuk is, hogy mi az a szinusz, koszinusz és tangens. Példákon keresztül, lépésről lépésre magyarázzuk el a szöggfüggvények működését, sőt még az is ki fog derülni, hogy mire jók ezek a valóságban. A szinusszal fogjuk kezdeni, ami egy derékszögű háromszögben a sz....
... www.mateking.hu/kozepiskolai-matek-teljes/trigonometria-a-sikgeometriaban/szi ...
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 13. 09:02 | Sorszám: 64
A többgyerekes gyerekeim nem értik, hogy milyen kruciálisan fontos az "osztatlan figyelem",
hogy ne mindig együtt mozogjon az egész kolhoz nagycsalád.
gajo
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 10. 21:24 | Sorszám: 63
Talán Lem egyik űrhajós történetében van "családi ház" az űrhajón. Oda járnak "Anyjukhoz, és Apjukhoz" megpihenni.
gajo
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 10. 21:22 | Sorszám: 62
Remélem a bogarakat félreteszi a férjecskének!
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 10. 18:25 | Sorszám: 61
A Bismarck–Sztálin–Kádár–Pintér-féle oktatási rendszer nevelési célja, hogy a pedagógusokba, a szü-
lőkbe és a gyerekekbe belésúlykolja a "zord atya" kliséjét, hogy a nebulónak véletlenül se az apja/nagy-
apja, hanem az aktuális diktátor/médiaceleb/püspök legyen a példaképe és eszébe se jusson, hogy a
családi vállalkozásban bontakozzék ki, hanem engedelmes bérrabszolgaként robizzon az állami kolhoz-
ban, buzgó konzumidiótaként fogyasszon a hiper-szupermarketekben, bégessen a templomokban.
Az állami (egyházi) oktatási rendszer ideális alanya Oleg Kosevoj, aki elavult nézeteket valló szüleit
följelenti a pártbizottságon.
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 09. 12:52 | Sorszám: 60
Mi lenne, ha végleg leszámolnánk az érettségivel?
Mi okból tartjuk fönn a középiskolai záróvizsga intézményét? Hagyomány, mérhetőség, vagy a társadalmi struktúrák, hierarchiák, elitek újratermelése? A Monarchiában vezettük be, legfőbb ideje megszabadulni tőle!
... www.facebook.com/racz.andras/posts/pfbid02bKhyyHNostkRdYTkgvknsHKDcznw8LhXa1d ...

Kommentár: Ne az iskolák vizsgáztassanak, hanem a munkahelyek. Ne egy absztrakt NAT határozza meg, hogy mit kell tudnia a gyereknek,
hanem a munkahelyek. És az iskolák azt vállalják, hogy a munkahelyi felvételi beszélgetésre fölkészítik a gyerekeket !
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 06. 09:21 | Sorszám: 59
Legyen a nagyszülői ház a "Hazatérés Háza": hogy az idegenbe szakadt gyerekek gyerekei ne
a távoli idegenben tévelyegjenek, hanem otthonra leljenek a nagycsaládban.
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. április 22. 02:07 | Sorszám: 58
Nem azon múlik ... A nejem is aszfaltleány, oszt mégis buzgón kertészkedik ...
gajo
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. április 21. 20:44 | Sorszám: 57
Ment bizony! No, persze hiába mondom egy "azfaltparasztnak"!
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. április 20. 07:46 | Sorszám: 56
Ovisok kertészkedtek a Kalászi Idősek Klubjában - Budakalász
Az élet korántsem unalmas a Kalászi Idősek Klubjában: tegnap a reggeli tornát követően a Nyitnikék Óvoda egyik ovis csoportja egy kis közös kertészkedésre látogatott el a Klubba.
... www.budakalasz.hu/ovisok-kerteszkedtek-a-kalaszi-idosek-klubjaban/

Kommentár: Ez butaság !
A kertészkedés butaság !
Ment-e kertészek által a világ elébb ?
gajo
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. április 17. 19:52 | Sorszám: 55
Idézet:
magyar identitású ember



Magyar, vagy ember?
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. április 15. 20:29 | Sorszám: 54
A Hétvégi Magyar Iskolák hetedik találkozója
Mintegy 2,5 millió magyar identitású ember él a Kárpát-medencén kívül a diaszpórában, köztük olyan 3. és 4. generációs magyarok is,
akik a magyar nyelvvel már nem, de kulturálisan, nemzeti érzéseiket ápolva kötődnek az anyaországhoz.
... https://gondola.hu/cikkek/152882-A_Hetvegi_Magyar_Iskolak_hetedik_talalkozoja ...
gajo
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. március 29. 19:23 | Sorszám: 53
Idézet:
A tanító néni engem néha a közeli boltba is elküldött.


Mecsoda kizsákmányoláa!!!
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. március 29. 19:05 | Sorszám: 52
Akik szárnyakat adnak

Sokszor bekötött fejjel jött be az osztályba reggelenként. Egészen kicsiként megtanultuk, hogy a tanító néninek ilyenkor fáj a feje. Migrénnel küszködött.

Nekünk pedig illett jónak lenni, kevésbé zsibongani. Akkor hamarabb elmúlt a főfájása. Tanító néni amúgy türelmes volt, és kérésemre mindig felírt egy csúnya betűt is a táblára, kétszer áthúzva. Hogy tudjuk, ez macskakaparás.
Közel ötvenéves emlékek villannak fel bennem iskolás koromból. Négyosztályos kisiskolában töltöttem az első éveket. Volt úgy, hogy egymást tanítottuk. A fiúkkal átmentünk a tornaterembe, és ott szépen átvettük a verseket…

A tanító néni engem néha a közeli boltba is elküldött. Néhány apróságot vettem, és már vissza is voltam. Mindig én kaptam a leghosszabb verset, ha ünnepségre készültünk. Jó darabig énekeltem is. Csak aztán a hangom elmélyült, hamissá vált. Lencsi tanító néni pedig azután sokkal több prózai szerepet adott, hogy kárpótoljon.

Felső tagozat a szomszéd faluban. Az ötödiket még a régi kaszárnyából átalakított iskolában töltöttem, de hatodiktól már a barakkokból álló, átmeneti iskolában tanultam. Ott is jól éreztem magam.

Emlékszem, a Huckleberry Finn kalandjairól szóló könyvbeszámolóm olyan jól sikerült, hogy nevetett az egész osztály. Még részletet is felolvastam a könyvből, némileg elváltozatott hangon. Olga tanító néni, aki nemcsak a magyart és szlovákot tanította, de az osztályfőnököm is volt, csak mosolygott és egyessel jutalmazott. A szülői értekezleten pedig azt mondta anyukámnak, olyan vagyok, mint a tűzről pattant menyecske. Észrevettem, hogy kedvel, de azt is, hogy hozzám szigorúbb, mint másokhoz. Nekem kicsit több feladatot adott, nem nézte el úgy a hibákat, mint másoknak. Folyton bizonyítani kellett… De nem esett nehezemre, mert szerettem őt. Szárnyakat adott, hogy repülhessek!
... https://ma7.sk/tollhegyen/akik-szarnyakat-adnak
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. március 06. 19:19 | Sorszám: 51
Heki, a rezonanciakutya.
De mit jelent ez? Ha Öveges professzor egy bizonyos hangon szólítja a játék kutyát, kijön a házikójából. Ehhez azonban egy különleges ól kell és a fizika pontos ismerete.
#m5tv #video #ovegesprofesszor #tudomany
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. március 05. 09:13 | Sorszám: 50
Okosabb felnőtt lesz a rendetlenségben felnövő gyerekekből
Ráadásul nemcsak az intelligenciának tesz jót a kissé kaotikus környezet, hanem a kreativitást is fejleszti!
... https://gyerekszoba.hu/csalad/okosabb-felnott-lesz-a-rendetlensegben-felnovo- ...
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. február 28. 06:26 | Sorszám: 49
Nemzetközi agytröszt az oktatásról
... https://gondola.hu/hirek/307632-Nemzetkozi_agytroszt_az_oktatasrol.html
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. február 26. 00:44 | Sorszám: 48
A legtöbb amit adhatunk a gyermekeinknek az az osztatlan figyelem,
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 24. 18:04 | Sorszám: 47
A gyerek kizárólagos figyelmet igényel.
Akkor hogy tud az ember egynél több gyerekkel foglalkozni ?
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 23. 10:57 | Sorszám: 46
"Ne bosszants, mert olyat teszek, hogy magam is megbánom !"

(Uryné Nagymama)
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 19. 14:48 | Sorszám: 45
Rétvári Bence: Az alapítványi iskolákban is jár a 32,2 százalékos tanárbéremelés

A magán és egyházi iskolákban, óvodákban is ugyanúgy jár a 32,2 százalékkal megemelt bér a tanároknak és óvónőknek, mint az állami intézményekben – hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára. Rétvári Bence közölte, a 340 milliárd forintos tanárbéremelési alap nemcsak az állami intézmények alkalmazottainak a béremelését tartalmazza, de az önkormányzati, egyházi és magán fenntartóknál dolgozókét is. Ugyanaz az emelés jár tehát egy alapítványi iskolában tanító tanárnak, mint a tankerületiben – húzta alá.

„Az állam 32,2 százalékkal megnövelt bértömeget utalt át a normatív közfinanszírozásban részesülő valamennyi nem állami fenntartóknak február legelején, melynek felosztását és kiutalását már a fenntartók és a magánintézmények végzik” – fogalmazott, hozzátéve: a kiutalt alapot teljes mértékben béremelésre kell fordítani. Az államtitkár beszámolt arról is, hogy a tanárbéremelési alapban egyelőre csak magyar költségvetési forrás van, EU-s forrás még nem érkezett. „Az Európai Bizottság januárban adott egy technikai levelet, egyfajta írásos garanciát a források felhasználhatóságáról, de utalás eddig még nem történt. A kormány ugyanakkor teljes mértékben biztosítja a tanárok és óvónők béremelését hazai forrásból” – magyarázta.
... https://gondola.hu/hirek/307473-Retvari_Bence__Az_alapitvanyi_iskolakban_is_j ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 19. 10:55 | Sorszám: 44
Igen, az egyetlen hiteles nevelési módszer: a példaadás !
... www.facebook.com/racz.andras/posts/pfbid032d1WeJyN6UMMmnLZcWkeHV1GukPEC82js3S ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 17. 17:34 | Sorszám: 43
Vekerdy Tamás: "Úgy akarják működtetni az iskolákat, mintha azokba nem járnának gyerekek!"
Nyugodtan írjuk meg a gyerek házifeladatát! Hagyd meg a hétvégét hétvégének, a szünetet szünetnek, ne gyötörd magad! - javasolta a népszerű pszichológus, aki szerint a mai iskolai követelmények és elvárások szó szerint betegítőek. Szerinte éppen ezek a megszakítások, a szünetek és hétvégék kellenek ahhoz is, hogy leülepedjen a tananyag. És miért ne rohangálhatna a gyerek az óraközi szünetben?
... www.csaladinet.hu/hirek/gyerekneveles/kisgyerekek/30717/vekerdy_tamas_quot_ug ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 17. 17:30 | Sorszám: 42
Mélyen hallgat még a szülei előtt is… Milyen jelei vannak annak, hogy valaki molesztálja a gyereket?
Eddig miért nem szóltál? - förmednénk rá legszívesebben a gyerekre, hiszen szélsőséges helyzetben a zsigeri válaszainkhoz nyúlunk, és a legősibb válasz a támadás. És pont ez a fő ok, ami miatt a gyerek nem szól.
... www.csaladinet.hu/hirek/gyerekneveles/gyermekbiztonsag/30631/melyen_hallgat_m ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...